وبلاگ حقوقی نیما جهانشیری

Iranian law, Iranian lawyers, Iranian attorneys, Iranian criminal law, Iranian private law, Iranian civil law, Iranian law tests, Iranian law resources, Nima Jahanshiri, وبلاگ حقوقی نیما جهانشیری,رتبه یک کانون وکلا,رتبه یک کانون وکلای دادگستری البرز,کانون البرز,,منابع وکالت سال 94,منابع وکالت سال 94,منابع وکالت سال 94,منابع وکالت سال 95,آرای وحدت روی جدید,,قوانین خاص,زمان ثبت نام آزمونهای حقوقی,آزمون وکالت,وکالت,اعلام نتایج آزمون وکالت,زمان ثبت نام آزمون,اخبارحقوقی,وکیل برتر,منابع حقوق,بهترین تست مدنی,بهترین تست جزا,بهترین تست آیین دادرسی کیفری,بهترین تست آیین دادرسی مدنی,بهترین تست اصول فقه,بهترین تست تجارت,بهترین منابع حقوق,سایت کارشناسی ارشد حقوق خصوصی,وکالت,راهنمایی برای آمادگی در آزمون وکالت,قانون جدید,کارشناسی ارشد حقوق,حقوق خصوصی,قوانین,قانون,دانلود,وکالت سال 96,وکالت سال 97,وکالت سال 98,وکالت سال 99,بهترین منابع وکالت,برنامه ریزی آزمون وکالت,نیما,ارشد حقوق,دانلود فایل صوتی,دانلود قوانین خاص,دانلود آرای وحدت رویه ,بهترین برنامه ریزی برای آزمون وکالت,راهنمایی برای آزمون وکالت,

شورای نگهبان لایحه آیین دادرسی کیفری را تایید کردشورای نگهبان لایحه آیین دادرسی کیفری را تایید کرد

شورای نگهبان لایحه آیین دادرسی کیفری را تایید کرد

شورای نگهبان لایحه آیین دادرسی کیفری را تایید کرد

«محمد علی اسفنانی» عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: آیین دادرسی کیفری که اخیرا شورای نگهبان ایراداتی به برخی از مواد آن گرفته بود پس از رفع ایرادات، در شورای نگهبان تایید شده است، اما زمانی لازم الاجرا می‌شود.....

ادامه‌ی مطلب

اخبار حقوقیاخبار حقوقی


آغاز تکمیل ظرفیت آزمون ارشد سراسری از 22 مهر ماه

مشاور عالی سازمان سنجش کشور از آغاز تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 92 از روز دوشنبه (بیست و دوم مهرماه) خبر داد.

وی با اشاره به پذیرش دانشجو در برخی از کد رشته محل‌های جدید و تکمیل ظرفیت برخی از کد رشته محل‌های تحصیلی کارشناسی ناپیوسته سال 92، گفت: بر اساس برنامه زمانی اعلام شده، اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص پذیرش دانشجو در برخی از کد رشته‌ محل‌های جدید و برخی از کد رشته محل‌های تحصیلی آزمون ورودی ارشد ناپیوسته سال 92 در روز دوشنبه (بیست و دوم مهرماه) از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org و نشریه پیک سنجش منتشر خواهد شد.

کارنامه داوطلبان ارشد سه‌شنبه منتشر می‌شود
وی افزود: برای کلیه داوطلبان واجد شرایط گزینش آزمون ارشد ناپیوسته 92 کارنامه‌ای حاوی اطلاعات لازم، رتبه داوطلب و آخرین رتبه پذیرفته شده در یکی از کد رشته محل‌های انتخاب و در سهمیه مربوطه تنظیم و کارنامه مذکور از روز سه‌شنبه (دوم مهرماه) بر روی سایت سازمان قرار می‌گیرد. 

رتبه‌های برتر کارشناسی ارشدرتبه‌های برتر کارشناسی ارشد


مصاحبه آقای محمود زمانی با سید مظفر طباطبایی (پذیرفته شده در دانشگاه شهید بهشتی گرایش حقوق جزا و جرم شناسی)

ادامه‌ی مطلب

گفت‌و‌گوی هفته نامه نقش نو با یک وکیل ایتالیایی/ کانون وکلا و دوران کارآموزی در ایتالیا چگونه است؟گفت‌و‌گوی هفته نامه نقش نو با یک وکیل ایتالیایی/ کانون وکلا و دوران کارآموزی در ایتالیا چگونه است؟


گفت و گوی هفته نامه نقش نو با یک وکیل ایتالیایی/ کانون وکلا و دوران کارآموزی در ایتالیا چگونه است؟

ادامه‌ی مطلب

معرفی سایتمعرفی سایت

درود بر شما دوستان

وبسایت حقوقی ماتیکان خدمات زیر را ارائه می‌دهد:

1- آزمون آنلاین وکالت سالهای قبل (در هر آزمون با زمانبندی واقعی برگزار می گرددو  نتیجه آزمون بلافاصله به کاربر اعلام می شود) (کلیک کنید)

 2-محشای اینترنتی قوانین (کلیک کنید)

به دوستانی که در آزمونهای حقوقی مؤسسات شرکت نکرده‌اند،پیشنهاد می‌کنم تا در آزمونها ادوار گذشته آزمون وکالت که در این سایت به صورت کاملا رایگان ارائه می‌شود شرکت کنند تا مدیریت زمان و..را تمرین کنند

 برایتان آرزوی موفقیت دارم

 

سلسله مقاله‌های حقوقیسلسله مقاله‌های حقوقی


اخذ آخرین دفاع از متهم
حسین وزینی پیروز- وکیل پایه یک دادگستری

ادامه‌ی مطلب

اخبار حقوقیاخبار حقوقی


مهلت ثبت‌نام آزمون ارشد فراگیر پیام‌نور فردا تمام می‌شود

توضیحات رییس سازمان سنجش در مورد دوره آموزش محور

ادامه‌ی مطلب

قانون یار چتر دانشقانون یار چتر دانش

درود بر شما دوستان

یکی از عزیزان زحمت کشیده‌ است و قانون یار چتر دانش بخش تعزیرات و همینطور نکات آزمونهای دادآفرین (سال 90و91و92) را برای استفاده شما دوستان در وبلاگ‌شان قرار داده است.امیدوارم برای‌تان مفید باشد (کلیک کنید)اخبار حقوقیاخبار حقوقی

مهلت ثبت‌نام در آزمون وکالت سال 92 روز چهارشنبه - 10 مهر ماه - به پایان می‌رسد.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مهلت 10 روزه ثبت‌نام از متقاضیان شرکت در آزمون وکالت سال جاری که از اول مهرماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شده بود، امروز - 10 مهرماه - به پایان می‌رسد.

آزمون وکالت سال 92، اول آذرماه برگزار می‌شود.

راهنمای ثبت نام آزمون قضاوت سال 92راهنمای ثبت نام آزمون قضاوت سال 92

راهنمای ثبت نام آزمون قضاوت سال 92 (کلیک کنید)

(محتوا: این فایل شامل تصاویری است که نحوه ثبت نام آزمون قضاوت را نمایش می دهد و برای آسایش شما داوطلبین توسط جناب آقای محمود زمانی تهیه گشته است.)

اخبار حقوقیاخبار حقوقی


عبدالعلی میرکوهی:

ايرادات لايحه آيين دادرسي كيفري با حضور نماينده شوراي نگهبان برطرف شد . ايرادات شورا برطرف و طي روزهاي آتي به منظور بررسي مجدد به شوراي نگهبان ارسال خواهد شد..........
ادامه‌ی مطلب

آغاز ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور از مهرماه آغاز ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور از مهرماه


آغاز ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور از مهرماه

ادامه‌ی مطلب

سلسله مقاله‌های حقوقیسلسله مقاله‌های حقوقی


مسئولیت دارندگان وسایل نقلیه موتوری در قانون مجازات اسلامی
جدید

(کلیک کنید)


*نیما جهانشیری- روزنامه حمایت مورخ  92/06/03

اقدام شایسته کانون وکلای البرز برای اولین بار در تاریخ  کانونهای وکلااقدام شایسته کانون وکلای البرز برای اولین بار در تاریخ کانونهای وکلا

اقدام شایسته کانون وکلای البرز برای اولین بار در تاریخ  کانونهای وکلا

گزارش اولین مجمع عمومی کانون وکلای استان البرز

ادامه‌ی مطلب

برگزاری اولین نشست مجمع عمومی کانون وکلای دادگستری البرزبرگزاری اولین نشست مجمع عمومی کانون وکلای دادگستری البرز


 اولین نشست مجمع عمومی کانون وکلای دادگستری البرزبرگزار شد
برای مشاهده عکسها و دانلود سخنرانی‌ها (کلیک کنید)

جدول مقایسه ظرفیت کانون های وکلای دادگستری در سال های 89 و 90 و 91 و92جدول مقایسه ظرفیت کانون های وکلای دادگستری در سال های 89 و 90 و 91 و92


جدول مقایسه ظرفیت کانون های وکلای دادگستری در سال های

89 و 90 و 91 و92

ادامه‌ی مطلب

رمز اصلی موفقیترمز اصلی موفقیترمز اصلی موفقیت

ازيکي ازفيلسوفان و مرتاضان هندي پرسيدند: آيا بعد از اين همه  دانش و فرزانگي و رياضت هنوزهم به رياضت مشغولي؟
گفت: آري. گفتند: چگونه؟..............

ادامه‌ی مطلب

اخبار حقوقیاخبار حقوقی


آزمون وکالت سال ۹۲ دوم شهریور ماه فراخوان می شود/افزایش ۵ تا ۱۰ درصدی پذیرش وکلا

 رییس اتحادیه کانون های وکلای دادگستری ایران گفت: آزمون وکالت سال ۹۲، دوم شهریور ماه از طریق روزنامه های کثیرالانتشار فراخوان می شود.

«علی مندنی پور» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: براساس مذاکرات مقدماتی صورت گرفته با سازمان سنجش آموزش کشور، آزمون وکالت سال ۹۲ به احتمال زیاد در چارچوب تقویم آزمون سال گذشته انجام خواهد شد.
رییس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران اضافه کرد: با توجه به اینکه قوه قضاییه قرارداد آزمون قضاوت سال ۹۲ را با سازمان سنجش منعقد کرده، به احتمال زیاد آزمون وکالت امسال، با یک تا دو هفته اختلاف از آزمون قضاوت برگزار می شود تا متقاضیان بتوانند با آمادگی بیشتری در این آزمون شرکت کنند.
مندنی پور از افزایش چند درصدی پذیرش کارآموزان وکلا در آزمون وکالت امسال خبر داد و گفت: در آزمون امسال برخی کانون های وکلا کاهش و برخی کانون ها نیز افزایش ۵ تا ۱۰ درصدی پذیرش کارآموزان وکالت را خواهند داشت.
آزمون وکالت سال گذشته، دهه سوم آبان ماه برگزار شد که بنابر اعلام اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران، آزمون وکالت سال ۹۲، اوایل آذر ماه برگزار خواهد شد.
در آزمون وکالت سال گذشته ۴۴ هزار و ۲۵ نفر زن و مرد شرکت کردند که در نهایت دو هزار و ۶۳۲ نفر پذیرفته شدند.

نظر شوراي نگهبان درباره لايحه آيين‌دادرسي كيفرينظر شوراي نگهبان درباره لايحه آيين‌دادرسي كيفري


نظر شوراي نگهبان درباره لايحه آيين‌دادرسي كيفري

ادامه‌ی مطلب

آگهی جذب عمومی و اختصاصی داوطلبان تصدی منصب قضاء سال 1392آگهی جذب عمومی و اختصاصی داوطلبان تصدی منصب قضاء سال 1392

آگهی جذب عمومی و اختصاصی داوطلبان تصدی منصب قضاء سال 1392 :آزمون سراسری قضاوت سال 1392 به صورت دو مرحله­ای "تستی و تشریحی"برگزار خواهد شد. مرحله اول این آزمون در تاریخ 10 آبان ماه برگزار و پذیرفته­ شدگان مرحله اول (آزمون تستی) به مرحله آزمون تشریحی راه پیدا خواهند کرد و......................


(منبع :پرتال معاونت آموزشی قوه قضائیه)

ادامه‌ی مطلب

آغاز ثبت‌نام تکمیل ظرفیت آزمون ارشد دانشگاه آزاد آغاز ثبت‌نام تکمیل ظرفیت آزمون ارشد دانشگاه آزاد

ثبت‌نام تکمیل ظرفیت مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از ساعت 14 امروز آغاز شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ناصر اقبالی رییس مرکز آمون دانشگاه آزاد اسلامی با اعلام این خبر، گفت: ثبت‌نام تکمیل ظرفیت مقاطع دکتری حرفه‌ای و کارشناسی ارشد از امروز شنبه 30 شهریور ماه آغاز می‌شود و تا روز شنبه ششم مهر ماه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه داوطلبان این دو مقطع باید با تهیه کارت اعتباری به سایت مرکز آزمون به نشانی www.azmoon.org مراجعه و نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند، در خصوص افراد مجاز به شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت، اظهارکرد: برای دوره دکتری فقط آن دسته از افرادی که دعوت به مصاحبه شده‌اند و در جلسه مصاحبه حضور به هم رساندند، امکان انتخاب رشته در این مرحله را دارند.

اقبالی با بیان اینکه برای مقطع دکتری داوطلبان واجد شرایط فقط یک رشته محل را می‌توانند انتخاب کنند، در خصوص شرایط مقطع کارشناسی ارشد، گفت: کلیه داوطلبانی که در جلسه آزمون کارشناسی ارشد حضور داشته‌اند می‌توانند در این مرحله ثبت‌نام کنند.

وی با بیان اینکه متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد می‌توانند تا 10 رشته محل را انتخاب و در سایت www.azmoon.org ثبت‌نام الکترونیکی انجام دهند، تصریح کرد: متقاضیان این دو مقطع قبل از تهیه کارت اعتباری نسبت به رشته محل‌هایی که امکان انتخاب رشته در آنها وجود دارد و در سایت درج شده است، اطلاع کسب و سپس به تهیه کارت اعتباری اقدام کنند.

رییس مرکزآزمون دانشگاه آزاد در پایان در خصوص زمان اعلام نتایج، گفت: نتایج مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی در این دو مقطع تا اواسط مهرماه سال 92 اعلام خواهد شد و پذیرفته شدگان می‌توانند از همین ترم (ترم پاییز) مشغول به تحصیل شوند.

قوانین خاصقوانین خاصقوانین خاصی که برای آزمون وکالت مطالعه کردم

ادامه‌ی مطلب

 سلسله جلسات بررسی قانون مجازات اسلامی جدید (4) سلسله جلسات بررسی قانون مجازات اسلامی جدید (4) سلسله جلسات بررسی قانون مجازات اسلامی جدید (4)

 دکنر هما داودی 

موضوع : مجازات اشخاص حقوقی

نوع فایل :MP3          حجم فایل: 7.194MB

لطفا جهت دانلود فایل صوتی کلیک نماید

لطفا جهت دانلود اسلاید مربوط به جلسه سخنرانی کلیک نماید

**************


دانلود فایل صوتی جلسه توجیهی کارآموزان وکالت
سخنران : اکبرزاده - عضو کمیسیون کارآموزی کانون وکلای دادگستری البرز
 
نوع فایل :MP3                    حجم فایل: 6.315MB

ثبت نام قبولی های ارشد دانشگاه آزاد 92در تکمیل ظرفیت ارشد آزاد 92ثبت نام قبولی های ارشد دانشگاه آزاد 92در تکمیل ظرفیت ارشد آزاد 92

سایت آزمون دکتری  نتایج کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۲ :  پیگیریهای پی اچ دی آزمون در خصوص ثبت نام یا عدم ثبت نام در بازه زمانی اعلام شده از طرف دانشگاه آزاد ، برای کسانی که میخواهند در تکمیل ظرفیت شرکت کنند ، به این گونه است:

تمام کسانی که در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد قبول شده اند تا یک ترم جای آنها محفوظ خواهد بود لذا نیازی به ثبت نام نیست.و از طرفی هم نتایج تکمیل ظرفیت ارشدآزاد ۹۲ نهایتا تا ۱۵ مهر اعلام خواهد شد.
کسانی هم که ثبت نام شوند از آن تاریخ دانشجوی دانشگاه آزاد شناخته خواهد شد و در صورت  قبولی در تکمیل ظرفیت شهر و دانشگاه مورد علاقه خود ، باید انصراف دهند.
طبق بخشنامه جدید دانشگاه آزاد اسلامی کسانی که ثبت نام را انجام داده اند و در عین حال نیز در تکمیل ظرفیت نیز قبول شده اند ، برای انصراف باید یک ونیم برابر شهریه ثابت رو بپردازند.


(لازم به ذکر است که این خبر به صورت رسمی اعلام نشده و همانطور که مشاهده می‌کنید، بر اساس پیگیری‌های مدیر سایت آزمون دکتری، این اطلاعات به دست آماده است)

آخرین تغییرات لایحه جامع وکالت رسمی در دولت آخرین تغییرات لایحه جامع وکالت رسمی در دولت


آخرین تغییرات لایحه جامع وکالت رسمی در دولت

**********

دانلود متن نهایی لایحه‌ی جامع وکالت دادگستری (کلیک کنید)


ادامه‌ی مطلب

دومین گزارش تراز مالی کانون وکلای دادگستری البرز دومین گزارش تراز مالی کانون وکلای دادگستری البرز


دومین گزارش تراز مالی کانون وکلای دادگستری البرز

 محمد هادی کاظمی

(منبع :وبلاگ جناب آقای پیمان زمانی)
ادامه‌ی مطلب

  نتایج نهایی پذیرفته شدگان استعدادهای درخشان اعلام شد نتایج نهایی پذیرفته شدگان استعدادهای درخشان اعلام شد


 نتایج نهایی پذیرفته شدگان استعدادهای درخشان  (کیک کنید)دانلود تست جزای اختصاصی 1دانلود تست جزای اختصاصی 1


دوست محترم، جناب آقای همت‌اله انصاری فایلی را برای سایت  آزمون آنلاین حقوق ارسال کرده اند که برای داوطلبان آزمون های حقوقی مفید خواهد بود.

در این فایل، مواد مربوط به حقوق جزای اختصاصی 1 و حدود در قانون مجازات اسلامی به صورت سؤالات تستی بررسی شده اند(440 تست). از ایشان  بابت به اشتراک‌گذاری اطلاعاتشان صمیمانه تشکر می کنم.

(کلیک کنید)


(منبع:آزمون آنلاین حقوق)

دانلود تست حقوق جزای عمومی منطبق با قانون جدید مجازات اسلامیدانلود تست حقوق جزای عمومی منطبق با قانون جدید مجازات اسلامی


دانلود 510‌ تست حقوق جزای عمومی(ماده 1 تا 216) منطبق با قانون مجازات اسلامی مصوب  1392

(کلیک کنید)

به نقل از سایت آزمون آنلاین حقوق با مدیریت جناب آقای حامد صفایی:

دوست محترم، جناب آقای همت‌اله انصاری -که بنده افتخار آشنایی حضوری با ایشان را ندارم،  فایلی را برای سایت ارسال کرده اند که برای داوطلبان آزمون های حقوقی مفید خواهد بود.

بررسی مواد 1 تا 216 قانون مجازات اسلامی به صورت سؤالات تستی. از ایشان بابت به اشتراک‌گذاری اطلاعاتشان صمیمانه تشکر می کنم.

 به یاد داشته باشیم که اکثر کتب و جزوات کمک آموزشی دارای ایراداتی هستند و احتمالاً فایل زیر هم ایراداتی دارد و کاربران محترم با مسئولیت خودشان از این فایل  می توانند استفاده کنند.

(منبع: سایت آزمون آنلاین حقوق)

سلسله مقاله‌های حقوقیسلسله مقاله‌های حقوقی


حمایت از مصرف کننده در قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو

سرکار خانم شهرزاد حدادی

کارآموز وکالت و  کارشناسی ارشد حقوق اقتصادی

ادامه‌ی مطلب

اعلام نتایج ارشد دانشگاه آزاداعلام نتایج ارشد دانشگاه آزاد


با آرزوی موفقیت شما دوستان:

اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد سال 1392

(کلیک کنید)

*********************

دوستان عزیز، لطفا همکاری کنید و درصدها و دانشگاه قبولی‌تان را در این پست اعلام کنید

اخبار حقوقیاخبار حقوقی


زمان ثبت‌نام در تکمیل ظرفیت آزمون ارشد دانشگاه آزاد/ امکان شرکت پذیرفته‌شدگان در این مرحله /نتایج ارشد دانشگاه آزاد پنجشنبه ساعت 9 صبح و......

ادامه‌ی مطلب

اخبار حقوقیاخبار حقوقی

نتایج مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری و کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی فردا یکشنبه اعلام خواهد شد.


نتایج مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری و کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی فردا یکشنبه اعلام خواهد شد.

به گزارش خبرنگار سرویس«دانشگاهی» ایسنا، دکتر ناصر اقبالی با اعلام این خبر گفت: نتایج مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری و کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی از ساعت 14:00 فردا یکشنبه - 14 مهرماه - اعلام خواهد شد، لذا آن دسته از داوطلبانی که قبلاً در مرحله تکمیل ظرفیت ثبت‌نام اینترنتی انجام داده‌اند می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز آزمون به آدرس www.azmoon .com از نتیجه خود اطلاع حاصل کنند.

اقبالی در ادامه افزود: پذیرفته‌شدگان می‌توانند در روز دوشنبه - 15مهرماه - به واحدهای موردنظر مراجعه و نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

رئیس مرکز آزمون در خصوص کسب اطلاع از جزئیات مرحله تکمیل ظرفیت گفت: اطلاعیه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد و دکتری در روز یکشنبه -14 مهرماه - همزمان با اعلام اسامی، در سایت www.pubr-azmoon.com منتشر خواهد شد.

رئیس مرکز آزمون توصیه کرد: داوطلبان می‌توانند در صورت مواجه شدن با هر سؤال یا ابهامی به سایت www.pubr-azmoon.com مراجعه کنند و در قسمت پرسش و پاسخ، سؤال خود را مطرح کنند و یا به آدرس الکترونیکی porsesh@azmoon.net ایمیل خود را ارسال نمایند تا کارشناسان مرکز در اسرع وقت به آنها پاسخ گویند.

اخبار حقوقیاخبار حقوقی

یک عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز در گفتگو با ایسنا:

*منع کارآموزان از شرکت در آزمون وکالت منطقی است اما از سال آینده.

*میزان پذیرش کارآموز توسط کانون وکلای دادگستری مرکز در این دوره 25 درصد افزایش یافته است

ادامه‌ی مطلب

اخبار حقوقیاخبار حقوقی


 زمان دقیق اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد روز پنجشنبه 14 شهریور ماه از طریق سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.com اعلام می‌شود.

همچنین پیش از این ناصر اقبالی رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه معدل در گزینش نهایی داوطلبان تاثیری ندارد، در خصوص ظرفیت پذیرش دانشجو در این دوره، گفته بود: 70 هزار نفر در این دوره از آزمون پذیرفته می‌شوند.

آزمون کارشناسی ارشد 92 دانشگاه آزاد اسلامی در روزهای پنجشنبه تا شنبه (نهم، دهم و یازدهم خرداد ماه) با شرکت 360 هزار داوطلب برگزار شد. 

سلسله مقاله‌های حقوقیسلسله مقاله‌های حقوقی


« ژورنالیست نیستم اما....»


سرکار خانم دکتر هما داودی – وکیل دادگستری


(منع:
مجلّه پنجره)
**********************

پرواز بی پروا
(به قلم جناب آقای مهدی براکه پور)

اخبار حقوقیاخبار حقوقی


80717619-4462799.jpg

عبدالعلی میرکوهی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره آخرین وضعیت لوایح آیین دادرسی کیفری ،تجارت و.....خبر داد


ادامه‌ی مطلب

معرفی وبلاگمعرفی وبلاگ

درود بر شما دوستان

برخی از دوستان در مورد تخلفات و تکالیف دوران کار آموزی یا زمان وکالت سوالاتی داشتند .در این زمینه جناب آقای جعفر رضازاده(معاون اول دادسرای کانون وکلای البرز) و جناب زین العابدین رستمی (مسئول روابط عمومی و عضو کمسیون ورزش کانون وکلای البرز) وبلاگ  حقوق‌بان راه‌اندازی کردند تا پاسخگوی سوالات شما دوستان در این رابطه باشند

(کلیک کنید)


اخبار حقوقیاخبار حقوقی


مندنی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا:

مصوبه هیات مدیره کانون مرکز را در شورای اجرایی بررسی می‌کنیم

 رییس اتحادیه سراسری کانو‌ن‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) در مورد مصوبه هیات مدیره کانون وکلای مرکز مبنی بر این که کارآموزان وکالت نمی‌توانند مجدد در آزمون وکالت سال 92 شرکت کنند، گفت: این مصوبه اواخر مرداد ماه در جلسه شورای اجرایی به بحث گذاشته می‌شود.

علی مندنی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: هنوز تصمیمی از سوی اتحادیه سراسری وکلا درباره اینکه کارآموزان وکالت نمی‌توانند در آزمون شرکت کنند، اتخاذ نشده است.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا افرادی که کارت پایان خدمت سربازی ندارند می‌توانند در آزمون شرکت کنند، گفت: شرکت‌کنندگان در آزمون وکالت حتما باید دارای کارت پایان خدمت باشند؛ زیرا از لوازم شغل وکالت این است که افراد خدمت سربازی را سپری کرده باشند.

*****************

کارآموزان وکالت کانون مرکز، حق شرکت در آزمون وکالت را ندارند

نایب‌رییس کانون وکلای دادگستری مرکز گفت که کارآموزان وکالت کانون وکلای دادگستری مرکز نمی‌توانند مجدد در آزمون وکالت سال 92 شرکت کنند.

شاپور منوچهری در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: مصوبه هیات مدیره‌ کانون مرکز که بر روی سایت کانون مرکز قرار دارد، فقط مربوط به کارآموزان وکالت کانون مرکز است.اطلاعیه سازمان سنجش در مورد ثبت نام قبول شدگان آزمون کارشناسی ارشداطلاعیه سازمان سنجش در مورد ثبت نام قبول شدگان آزمون کارشناسی ارشد


اطلاعیه سازمان سنجش در مورد ثبت نام قبول شدگان آزمون کارشناسی ارشد


(کلیک کنید)

اشتباه محاسباتی در پایانه قوه قضاییه(بخش اول)اشتباه محاسباتی در پایانه قوه قضاییه(بخش اول)اشتباه محاسباتی در پایانه قوه قضاییه(بخش اول)

(وکیل پیمان زمانی)

اخبار حقوقیاخبار حقوقی

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران :قبولی 114 هزار داوطلب در دانشگاه‌ها.....


ادامه‌ی مطلب

نتایج نهایی تحصیلات تکمیلی (دوره های کارشناسی ارشد )سال 1392نتایج نهایی تحصیلات تکمیلی (دوره های کارشناسی ارشد )سال 1392

با آرزوی موفقیت برای دوستان عزیز

اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد آزمون سراسری سال 1392
(کلیک کنید)

نتایج کارشناسی ارشد چهارشنبه اعلام می‌شود نتایج کارشناسی ارشد چهارشنبه اعلام می‌شود


نتایج کارشناسی ارشد چهارشنبه اعلام می‌شود

ادامه‌ی مطلب

گفتگو با جناب آقای مندنی‌پور (رئیس محترم اسکودا)گفتگو با جناب آقای مندنی‌پور (رئیس محترم اسکودا)گفتگو مجدد رادیو حقوق با آقای دکتر علی مندنی‌پور، پیرامون پاسخ به پرسش‌های مطرح شده داوطلبان آزمون وکالت در برنامه69

(کلیک کنید)

قانون تشكيلات و آيين دادرسي ديوان عدالت اداريقانون تشكيلات و آيين دادرسي ديوان عدالت اداري


دانلود قانون تشكيلات و آيين دادرسي ديوان عدالت اداري (کلیک کنید)(منبع: سایت روزنامه رسمی  و سایت شناسنامه قانون)

 استمهال لايحه آيين‌دادرسي كيفري استمهال لايحه آيين‌دادرسي كيفري


شوراي نگهبان طي نامه‌اي به مجلس شوراي اسلامي، با استمهال لايحه آيين‌دادرسي كيفري فرصت بيشتري براي بررسي اين لايحه خواست

به گزارش اداره كل روابط عمومي شوراي نگهبان، در اين نامه آمده است: لايحه آيين دادرسي كيفري مصوب جلسه مورخ هجدهم بهمن ماه يكهزار و سيصد و نود و يك كميسيون قضائي و حقوقي مجلس شوراي اسلامي مطابق اصل هشتاد و پنجم (85) قانون اساسي، بلحاظ عدم فرصت رسيدگي بدينوسيله استمهال مي‌گردد.

(منبع :پورتال شورای نگهبان)

 آگهی آزمون پذیرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت کانونهای وکلای  سال ۱۳۹۲ آگهی آزمون پذیرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت کانونهای وکلای سال ۱۳۹۲


آگهی آزمون پذیرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت کانونهای وکلای دادگستری ایران در سال ۱۳۹۲

ادامه‌ی مطلب

اخبار حقوقیاخبار حقوقی


به موجب مصوبه مورخ 9/4/92 هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز ، کارآموزان وکالت حق شرکت مجدد در آزمون سراسری را نخواهند داشت .

برگزاری آزمون تصدی امر قضا در آبان ماهبرگزاری آزمون تصدی امر قضا در آبان ماه

برگزاری آزمون تصدی امر قضا در آبان ماه

رییس مرکز جذب و آزمون قوه قضاییه گفت: آزمون تصدی امر قضا سال 92 در آبان ماه برگزار می شود و کارمندان شورای حل اختلاف نیز می توانند در این آزمون شرکت کنند.

علیرضا عالی‌پناه در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در مورد آزمون تصدی امر قضا در سال 92، گفت: در آزمون قضاوت امسال تمهیدی اندیشیده‌ایم که افراد شاغل در شورای حل اختلاف نیز بتوانند در این آزمون شرکت کنند.

وی با یادآوری این موضوع که امسال آزمون ویژه شورای حل اختلاف برگزار نمی‌شود، ادامه داد: در سال گذشته آزمون ویژه شورای حل اختلاف در شهریور ماه برگزار شد و کسانی که نتوانسته بودند در آزمون این شورا شرکت کنند، می‌توانستند مجددا در آزمون قضاوت شرکت کرده و به عنوان قضات شورای حل اختلاف پذیرفته شوند.

عالی‌پناه با بیان این که مراحل ثبت‌نام در آزمون تصدی امر قضاء در سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد، گفت: با توجه به این که قانون مجازات اسلامی تغییر کرده است، مواد امتحانی از قانون جدید مجازات اسلامی خواهد بود.

******************************

منابع آزمون قضاوت به نقل از جناب آقای توحید بختیاری (کلیک کنید)